بیکن چیست؟

بیکن‌پی با ارائه مجموعه راهکارها و زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر تکنولوژی بیکن، روش ارتباط با مشتریان را در کسب‌وکار شما متحول می‌کند.

بیکن‌ها می‌توانند شکل مدیریت و ارتباط با مشتریان را در کسب‌وکار شما متحول کنند. بیکن یک وسیله کوچک است که از طریق تکنولوژی بلوتوث، قادر به ایجاد ارتباط با گوشی‌های هوشمند است. این وسیله کوچک به خوبی با گوشی‌های اندروید و آی.او.اس ارتباط برقرار کرده و امکان تبادل داده با آنها را در بستر بلوتوث ممکن می‌کند. بیکن‌ها حتما باید با یک اپلیکیشن مشخص هماهنگ شده باشند؛ از این رو این تکنولوژی مشکلات و دردسرهای تکنیک‌های قدیمی تبلیغات از طریق بلوتوث را ندارد.

بیکن قادر به اجرای ایده‌های هیجان‌انگیزی در مدیریت ارتباط با مشتریان در کسب‌وکارهای گوناگون است. این وسیله می‌تواند با یک اپلیکیشن مشخص هماهنگ شده و با ارسال سیگنال، فاصله مشتری از خود و مسیر حرکت او در فضای اطراف را تشخیص داده و پیام‌های شخصی‌سازی شده را برای او ارسال کند. از طریق همین ویژگی‌ها، بیکن می‌تواند خدمات خلاقانه گوناگونی را در اختیار مشتریان شما قرار دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های بیکن

   شکل ارتباطی بیکن‌ها بر اساس وجود یک اپلیکیشن هماهنگ، در گوشی هوشمند مشتری است. بنابراین مانند تبلیغات بلوتوثی قدیمی، نیازی به ارسال پیامی مبنی بر تایید ارتباط و دریافت اطلاعات به مشتری ندارد.

بیکن‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برای ارتباط با گوشی هوشمند مخاطبان، نیازمند هیچ‌گونه دسترسی به بخش‌های مختلف گوشی نیستند. این دستگاه فقط فاصله و مسیر حرکت گوشی‌های فعال اطراف را با خود می‌سنجند.

بیکن‌ها دارای عمر طولانی و مصرف انرژی بسیار کم هستند. یک بیکن می‌تواند حدود سه سال، با همان باطری اولیه خود کار کند. همچنین این وسیله موجب افزایش فعالیت پردازشگر گوشی مخاطبان و مصرف باطری آنها نمی‌شود.

بیکن‌ها حتما باید از طریق یک اپلیکیشن با گوشی هوشمند مشتریان ارتباط برقرار کنند. بنابراین برای استفاده از بیکن‌ها در هر کسب‌وکاری، باید آنها را به کمک نصب SDK، با اپلیکیشن آن کسب‌وکار هماهنگ کرد.